co kupić na roczek
fot.pexels.com

Nadeszła wielka chwila. Nasze dziecko (lub dziecko znajomych/rodziny) przeżyło pierwszy rok na świecie. Pierwszy, z mamy nadzieję, jak najwięcej lat w szczęściu i zdrowiu. Wypadałoby młodemu jubilatowi coś sprezentować. W artykule sprawdzamy, co najlepiej kupić dziecku na roczek.

pierwsze urodziny dziecka
fot.pexels.com

 

Co kupić dziecku na roczek – czego nie warto wybierać

Umówmy się, roczny dzieciaczek nie ma zbyt rozwiniętych potrzeb ani zainteresowań. W zasadzie nawet nie wie, że istnieje i nie będzie niczego z pierwszych urodzin pamiętać. Z całą pewnością jednak będzie chciał się bawić. I to powinien być klucz w szukaniu prezentu na pierwsze urodziny dla malucha. Ma to swoje ogromne plusy – mocno zawęża kręg poszukiwań odpowiedniego podarku.

Na pewno odpadają wszelkiego rodzaju ekrany. Niestety rodzice bardzo często dla spokoju, sami kładą ekran dziecku przed nosem. Z czasem złoszczą się nań, że ciągle tkwi z nosem w telefonie lub przed ekranem komputera. W skrajnych przypadkach złe obchodzenie się dziecka z elektroniką może prowadzić do uzależnień. A więc w myśl przysłowia „czym skorupa za młodu nasiąknie” nie kupujmy żadnych ekranów do zabawy jednorocznemu dziecku. Jeszcze spędzi przed nimi mnóstwo czasu.

Również biżuteria nie jest wskazana. Choć ta ze stali chirurgicznej jest bezpieczna dla dzieci, tak mały brzdąc najzwyklej w świecie nie doceni takiego prezentu, ponieważ nawet nie umie ocenić jego wartości. Owszem, maluch może ładnie wyglądać na zdjęciu, ale małe elementy mógłby połknąć. A więc lepiej, jeśli już, kupić jakieś złoto inwestycyjne, by nabierało w sejfie wartości. Ale pierwsze urodzinki są raz w życiu, więc ponownie przypominamy – jednolatka ucieszą zabawki.

Prezent na pierwsze urodziny dziecka – jakie zabawki kupić

Na szczęście dziś znajdziemy całe mnóstwo propozycji zabawek na prezent na roczek. Producenci prześcigają się w ofercie kierowanej nawet dla tak małych brzdąców. I możemy się zdziwić w ilu zabawkach możemy przebierać na prezent na pierwsze urodziny. Dzieci są naprawdę rozpieszczane. Dlatego z całą pewnością i łatwo wybierzemy zabawkę, która sprawi dziecku radość i będzie dla niego całkowicie bezpieczna.

Jaką zabawkę dokładnie kupić na roczek? Cóż, tu chyba najważniejsza jest odporność psychiczna rodziców. Dostępne są zabawki ciche, jak również bardzo hałasujące. Do tych drugich należą np. instrumenty muzyczne dla dzieci. Wytrwałe uderzanie w nie to dla malucha super zabawa, lecz dla rodziców może stać się upiorną kakofonią udręki. Czasami rodzice zastępują je starymi garnkami i łyżkami, jednak gotowy instrument jest kolorowy, funkcjonalnie zaprojektowany i wydaje ciekawsze dźwięki.

Do cichych zabawek dla dziecka na pierwsze urodziny należą wszelkiego rodzaju huśtawki. Je lubią wszystkie dzieci. Dodatkowo są często dizajnerskie, więc mogą świetnie wpasować się w wystrój domu. Podobne do nich są zabawne, dmuchane skoczki w kształcie zwierzątek. Maluch się na nich buja a jak już nieco podrośnie, może, chwytając się za rogi czy uszy zabawki, podskakiwać. Nie obije się przy tym, gdyż zabawka jest bardzo miękka. Lepiej jednak wybrać skoczka dla dziecka, który nie ma wyraźnego, gumowego zapachu.

prezent na pierwsze urodziny
fot.pexels.com

Co kupić dziecku na roczek – jakie jeszcze zabawki wybrać

Oczywiście uniwersalnym prezentem dla dziecka na pierwsze urodziny będzie piłka. Miękkie, pluszowe modele są bezpieczne, a maluch może je sobie brać do buzi. Nie zadławi się przy tym ani nie otruje. Ciekawymi pluszakami na prezent, są zwierzątka ze specjalnymi punktami interakcyjnymi. Naciskając na łapkę lub uszko, zabawka „mówi” co to za część ciała. Dzięki temu dziecko poznaje dodatkowe słowa.

Warto rozważyć kupno dziecku na roczek zabawek poprawiających mobilność. Jeśli maluch staje już na nóżkach i próbuje chodzić, kupmy mu pchacz lub jeździk. W obu przypadkach dziecko może przemieszczać się pewniej i sprawniej stawiać pierwsze kroki. Nawet na jeździku wzmacnia koordynację i mięśnie nóg. Dłużej też przebywa w pozycji siedzącej, dzięki czemu przyzwyczaja się do niej.

A co oprócz zabawek możemy kupić dziecku z okazji pierwszych urodzin? Świetnym pomysłem są ubranka. Na nie nie będziemy musieli wydać ani grosza, jeśli sami mamy starsze dziecko. Wtedy ubranka po nim możemy podarować znajomym lub rodzinie. Oprócz tego ciekawym pomysłem jest profesjonalna sesja zdjęciowa. Choć każdy może zrobić zdjęcie telefonem, to profesjonalnie wykonane fotografie są dużo bardziej godne uczczenia pierwszego roku na świecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here