Biżuteria damska na ślub cywilny
fot.pexels.com

Ślub jest bardzo ważnym momentem każdej młodej pary. Niestety, utarło się, że ślub cywilny jest mniej ważny, niż ślub kościelny. To przeświadczenie jest mylne, ponieważ wiele jest powodów, dla których niektórzy nowożeńcy biorą jedynie ślub cywilny. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby panna młoda dobrała idealną stylizację i biżuterię do ślubu cywilnego.

ślub cywilny jaką biżuterię wybrać
fot.pexels.com

Jaka biżuteria na ślub cywilny – jak dopasować do kreacji

Podobnie jak w przypadku klasycznej białej sukni na ślub kościelny, tak i biżuterię ślubną musimy dopasować do kreacji na cywilną ceremonię. Powstaje pytanie, jaką w zasadzie stylizację wybrać? Co wypada ubrać na ślub cywilny? Czy panna młoda może ubrać białą suknię? Jeśli tak, to czy tylko, gdy zaraz po ceremonii urzędniczej, udaje się do kościoła? A może w przypadku ślubu cywilnego istnieje dowolność stroju?

Odpowiedź na to pytanie jest niejednoznaczna. W zasadzie nic nie stoi na przeszkodzie, aby panna młoda ubrała się dowolnie na swój ślub cywilny. Może, ale nie musi, założyć tradycyjnej białej sukni. Równie dobrze jednak może ubrać suknię w ulubionym kolorze, wzorach. Ale spotyka się też na cywilnych ceremoniach panny młode ubrane w spodnie i marynarki. Wiąże się to z tym, że ślub cywilny traktuje się raczej jako formalność, a nie tradycję, umocowaną jeszcze religijnie.

Dlatego też nie ma ograniczeń jeśli chodzi o biżuterię na ślub cywilny. Możemy ją doskonale zestawić z nawet najbardziej ekstrawagancką kreacją ślubną. Na ślub cywilny idealna więc będzie klasyczna złota biżuteria, jak i zupełnie nowoczesna i nietypowa (np. ze stali chirurgicznej). Projektanci biżuterii ślubnej proponują nieprzebrane wręcz wersje swoich wyrobów, tak aby każda panna młoda wybrała najlepszą na swój ślub cywilny.

Biżuteria na cywilny ślub – jak ją wybrać

Skoro ślub cywilny pozwala na większą dowolność względem samej kreacji panny młodej, także biżuterię ślubną możemy wybierać zgodnie z naszym gustem i planem. Pewne jest jedynie to, że powinna ona pasować do całej stylizacji. Głównie chodzi tu o kolor precjozów ślubnych. To on bowiem musi stanowić całość z kreacją, zespalać biżuterię i odzież w jedno. Kolor żółtego złota lub srebra koniecznie powinien współgrać ze wszystkimi dodatkami składającymi się na stylizację na ślub cywilny.

Panna młoda może również wybrać biżuterię na swój ślub wykonaną z drewna lub nawet tworzywa sztucznego. To doskonała propozycja dla nowoczesnych kobiet, nie bojących się wyrażać siebie, także na swoim ślubie cywilnym. Taka biżuteria wyłamuje się tradycji wyrażanej w klasycznych kruszcach, kamieniach szlachetnych czy perłach. Ślub cywilny jest więc w tym przypadku doskonałym komunikatem świadczącym o odwadze i nietuzinkowej osobowości panny młodej. Nie należy jednak przesadzać, aby nowoczesna biżuteria ślubna nie psuła całej stylizacji.

Szukając więc jedynej, słusznej mody i stylizacji na ślub cywilny mijamy się z celem. Posłuchajmy raczej siebie i wykorzystajmy tę uroczystość do wyrażenia siebie i podkreślenia naszej urody. Cieszmy się z tego, że mamy większe pole do „popisu”, jeśli chodzi o stylizację ślubną cywilną. Nie ograniczajmy się w wyborze materiału, z jakiego wykonana jest nasza ślubna biżuteria, uważnie jednak ją dobierajmy. Ma podkreślać a nie przyćmiewać.

biżuteria ślubna na ślub cywilny
fot.pexels.com

Biżuteria ślubna – gdzie znaleźć najlepszą na ślub cywilny

Biżuterii ślubnej nie kupujemy jako prezentu. Musimy dokładnie wiedzieć, jaki jej rodzaj chcemy założyć. Na szczęście nie zabraknie nam „źródeł” oryginalnych i pięknych ozdób na ślub cywilny. Oczywistym wyborem, zwłaszcza jeśli celujemy w tradycyjne wzornictwo, są sklepy stacjonarne. Także firmowe, w których znajdziemy najnowsze kolekcje prosto od producenta.

Jeżeli zaś chodzi o nowoczesną damską biżuterię, tu sprawa może okazać się trudniejsza. Część tradycyjnych firm wypuszcza eksperymentalne linie, jednak nie stanowią one trzonu działalności. Wybór więc nietypowej biżuterii na ślub cywilny może okazać się ograniczony. Lepiej więc poszukajmy producentów takiego rodzaju precjozów.

Tych znajdziemy łatwiej w Internecie, niż stacjonarnie. Dzieje się tak ze względu na to, że ich wyroby nie są produkcją na dużą skalę. Często też nie reklamują się w tradycyjnych mass mediach. Niemniej przy odrobinie wysiłku znajdziemy sklepy z drewnianą czy wykonaną z tworzyw sztucznych biżuterię na ślub cywilny. Możemy również omówić kwestię ewentualnego spersonalizowania gotowych wzorów lub wykonania jej na zamówienie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here