pierścionek damski ze stali chirurgicznej
fot.pexels.com

Biżuteria jest takim rodzajem przedmiotów, które nigdy nie przestaną być popularne. Podkreśla piękno kobiet i przystojność mężczyzn od zarania dziejów. Dziś możemy wybierać spośród wręcz oceanów wzorów i materiałów, z której jest wykonana. Jednym z najpopularniejszych jest biżuteria ze stali chirurgicznej. W artykule wyjaśniamy dlaczego warto wybrać stalowe precjoza.

naszyjnik stal chirurgiczna
fot.pexels.com

 

Biżuteria ze stali chirurgicznej czy klasyczna – co lepsze

Oglądając witryny jubilerskie łatwo zauważyć, że klasyczna złota biżuteria nie traci na popularności. Podobnie jest z biżuterią z pereł. Niemniej jednak swoje zwolenniczki zyskują innego rodzaju ozdoby. Mianowicie te wykonane z innych niż wspomniane kruszce materiałów. Spotykane są więc wyroby jubilerskie drewniane czy wytworzone z tworzyw sztucznych. A także biżuteria ze stali chirurgicznej. Wydaje się ona najpopularniejszą, alternatywną biżuterią dostępną na rynku.

Dlaczego biżuteria wykonana z chirurgicznej stali jest tak popularna? Przede wszystkim dlatego, że do złudzenia przypomina srebro lub białe złoto. Na pierwszy rzut oka nie sposób jej odróżnić od „oryginałów”. Co więcej, ozdoby ze stali chirurgicznej również pozłaca się żółtym złotem. Staje się wtedy łudząco podobna do najbardziej klasycznych wzorów. Jednak biżuteria stalowa ma nad tradycyjną tą przewagę, że jest znacząco od niej trwalsza.

I to pod każdym względem. Biżuteria ze stali chirurgicznej jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. Bez szwanku zniesie upadek na chodnik, a także opiera się gwałtownemu zerwaniu. Dodatkową zaletą biżuterii ze stali chirurgicznej jest to, że nie czernieje ani nie koroduje. Aby zachować ją w doskonałym stanie, wystarczą podstawowe zabiegi konserwujące i właściwe przechowywanie. A to wszystko za znacznie niższą cenę, niż za złote czy srebrne kolczyki czy naszyjnik.

Biżuteria ze stali chirurgicznej a alergie – czy stal chirurgiczna uczula

Może przypomnijmy dlaczego przemysł jubilerski zaczął wykorzystywać stal chirurgiczną do wyrobu swoich precjozów. Ten rodzaj materiału wykorzystuje się do produkcji wszelkiego rodzaju narzędzi chirurgicznych. A te mają rzecz jasna kontakt ze skórą i innymi tkankami miękkimi ludzkiego ciała. Niepożądane są zatem dodatkowe komplikacje w postaci wywoływania alergii skórnych i reakcji uczuleniowych. Stal chirurgiczna nie uczula, zyskała więc zwolenników w salonach percingu i u producentów igieł tatuatorskich.

Brak wywoływania alergii sprawił, że osoby uczulone na złoto czy srebro zaczęły szukać biżuterii ze stali chirurgicznej, jako alternatywy dla klasycznych ozdób. Nadmienić należy, że stal chirurgiczna dzieli się na serie. Seria 200 zawiera chrom, mangan i nikiel. 300 posiada w składzie jedynie nikiel i chrom. W serii 400 znajdziemy tylko chrom, natomiast jego najniższy poziom posiada seria 500. Warto wiedzieć, że biżuteria ze stali chirurgicznej jest bezpieczna dla dzieci, które bardzo łatwo „łapią” różne alergie.

Powyższe cechy sprawiają, że ozdoby ze stali chirurgicznej są całkowicie bezpieczne dla użytkowników cierpiących na uczulenia skórne. Dodajmy, że wzornictwo biżuterii ze stali chirurgicznej jest równie bogate, jak w klasycznych precjozach. Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, aby założyć obrączkę ślubną na ślub cywilny czy tradycyjny, a także na jakąkolwiek inną, specjalną okazję.

obrączki ze stali chirurgicznej na ślub
fot.pexels.com

Biżuteria stal chirurgiczna – gdzie jest do dostania

Biżuterię ze stali chirurgicznej nabędziemy bez trudu. Nawet najwięksi producenci
tradycyjnych ozdób posiadają specjalne kolekcje ze stali. Dzięki czemu osoby uczulone na złoto i srebro mogą cieszyć się precjozami swoich ulubionych firm bez obaw o zdrowie. Jeśli więc chcemy, możemy udać się do pobliskiego jubilera i nabyć piękną biżuterię ze stali chirurgicznej dla siebie lub na prezent.

Przy zakupie biżuterii z chirurgicznej stali warto trzymać się zasad zestawiania jej z całością stylizacji. Jako, że wygląda zupełnie jak srebro czy białe złoto, idealnie będzie pasować do wszelkich dodatków i detali garderoby w tym kolorze. Nie mieszajmy barw biżuterii i dodatków, ponieważ będzie wyglądać to niekorzystnie.

Jakie są ceny biżuterii ze stali chirurgicznej? Piękne ozdoby z tego trwałego materiału nabędziemy już za kilkadziesiąt złotych. Cena może się oczywiście różnić w zależności od producenta. Jednak za niewygórowaną kwotę zdobędziemy stylową biżuterię o klasycznym dizajnie, dorównującą złotu i srebru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here