jak ogolić nogi szybko
fot.pexels.com

Depilacja to zabieg pielęgnacyjny i kosmetyczny, któremu poddaje się wiele pań. Oczywiście w różnym zakresie, jednak jest on szeroko rozpowszechniony. Depilacji można dokonać u kosmetyczki, jednak część kobiet decyduje się ten zabieg przeprowadzać samodzielnie w domu. W dzisiejszym wpisie sprawdzamy jaki sprzęt do depilacji w domu jest najlepszy.

 

sprawna depilacja
fot.pexels.com

 

Sposoby na skuteczną domową depilację – jakie są

Każda kobieta wie, że wiele jest sposobów na stawanie się piękną. Poza tym każda z nich posiada swoje ulubione. Dotyczy to również depilacji w domu. Omówmy kilka z nich, być może znajdą się wśród Czytelniczek panie, które znajdą dla siebie coś nowego. Co ważne, w większości wypadków, te sposoby domowej depilacji są stosunkowo niedrogie i łatwe do przeprowadzenia.

Wynika to z braku konieczności użycia jakiegokolwiek sprzętu elektrycznego. Można korzystać z gotowych produktów do depilacji domowej, lub samemu stworzyć odpowiednie składniki preparatów do depilacji. Przejdźmy jednak do omówienia sposobów na depilację w domu. Zacznijmy od wosku, klasyka klasyki. Wystarczy rozsmarować porcję gorącego wosku na skórze i za pomocą paska wyrwać włoski z cebulkami. Jest to jednak metoda czasochłonna i bolesna. Podobnym sposobem depilacji domowej jest zastosowanie specjalnej pasty cukrowej. Cieszy się ona coraz większą popularnością, ponieważ nie uczula, jak niektóre gotowe preparaty. Niemniej samodzielne przygotowanie pasty cukrowej do depilacji jest dość czasochłonne.

Najpopularniejszą metodą golenia nóg w domu jest zastosowanie maszynki jednorazowej. Niektóre ich modele są specjalnie projektowane z myślą o kobietach. Metoda tania (najprostsze maszynki jednorazówki to koszt kilku złotych) i szybka, jednak ma pewien minus. Włosy zgalane za pomocą maszynki, odrastają bardzo szybko. Podrażnia to skórę a powtórzyć zabieg trzeba dość szybko. Warto też spróbować kremu do depilacji w domu. Trzeba jednak uważać na jakość produktu, ponieważ nie wszystkie skutecznie umożliwiają usunięcie włosów za pomocą szpatułki. Poza tym mogą uczulać!

Domowa depilacja laserem czy depilatorem – która lepsza

Oprócz powyższych, istnieją inne sposoby depilacji domowej. To popularne depilatory i coraz popularniejsze domowe lasery depilujące. Oba rodzaje urządzeń zachęcają użytkowniczki prostotą użytkowania i skutecznością działania. Wystarczy włożyć wtyczkę do gniazdka, przejechać tam gdzie trzeba i gotowe! Czy na pewno? W reklamach wszystko jest łatwe i przyjemne, jednak prawda często okazuje się inna.

Podobnie jest w wypadku depilatorów i laserów do depilacji w domu. Oba sprzęty mają swoje wady i zalety. Jeśli chodzi o depilator, jego zaletą jest to, że kupuje się go raz i przez cały czas użytkowania, nie musimy niczego dokupować. Obsługa jest niezaprzeczalnie łatwa a golenie sprawne i skuteczne. Jest ono jednak bolesne, zwłaszcza za pierwszą depilacją domową. Poza tym odrastające włoski po depilatorze lubią wrastać w skórę ją drażnić. Dlatego najlepiej przed użyciem depilatora przejechać po skórze kostkami lodu, aby ją schłodzić, co znacząco obniża ból przy depilacji.

Jeśli zaś chodzi o laser do depilacji, również i on nie jest pozbawiony wad. Podobnie jak w przypadku depilatora, depilacja laserowa w domu jest zarazem skuteczna, jak i bolesna. Laser wypala włoski, co może być bardzo niekomfortowe dla użytkowniczki, jeśli jest bardzo wrażliwa. Depilacja laserem pozostawia też zapach swoistej spalenizny. Dlatego też depilacja domowa laserem może nie być dobrym pomysłem, jeśli chodzi o pachy czy też okolice bikini. Niemniej jednak to depilacja laserem jest najtrwalsza ze wszystkich.

depilacja laserem w domu
fot.pexels.com

Depilacja w domu – co wybrać

Pomówmy o kosztach. To one decydują w dużej mierze o tym, który sposób depilacji domowej wybierzemy. Wymienione metody, te które nie wymagają urządzeń elektrycznych, są tanie, szybkie w zastosowaniu, jak i dość skuteczne. Jednak nie tak skuteczne, jak depilator i laser depilujący. Z drugiej jednak strony, depilację maszynką czy kremem możemy wykonać niemal wszędzie. Musimy jednak pamiętać o konieczności częstszych zabiegów.

Lasery i depilatory są szalenie skuteczne ale bolesne. Wymagają dłuższych przygotowań do depilacji w domu. Poza tym urządzenia te nie są tanie. Elektryczne depilatory popularnych i uznanych marek to wydatek kilkuset złotych. Z obu wariantów tańsza alternatywa. Laser depilujący do domu to wydatek nawet 2 tys. zł. Poza tym musimy umieć się nim bardzo dobrze posługiwać, aby depilacja domowa była skuteczna.

Co zatem wybrać? Możemy wybrać mix tych rozwiązań. I poszczególne części ciała golić różnym sprzętem w zależności do potrzeb. Jeśli jednak nie mamy wprawy w posługiwaniu się depilatorem ani laserem, a zależy nam na ogoleniu trudnych miejsc, biorąc pod uwagę koszty urządzeń, warto w niektórych przypadkach udać się do kosmetyczki na precyzyjny zabieg.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here