jaki prezent na parapetówkę
fot.pexels.com

Parapetówka to nie tylko impreza w nowym lokum. To celebracja nowego etapu w życiu. Zaproszeni goście głowią się co kupić na parapetówkę, przecież chcą podarować coś najczęściej ładnego i/lub przydatnego w mieszkaniu. A z „wycelowaniem” bywa różnie. Dlatego prezentujemy najlepsze propozycje prezentów na parapetówkę.

co kupić na parapetówkę
fot.pexels.com

 

Prezent na parapetówkę – jaki wybrać najlepiej

Nadchodzi wielki dzień, zarówno dla gości jak i dla nowych mieszkańców danego domu czy mieszkania. Oto impreza inaugurująca zamieszkiwanie pod nowym adresem. A podczas niej, lokal może być różnie wyposażony. Nazwanie tego wystroju oszczędnym często bywa nadużyciem. Goście więc zastanawiają się czy nie wybrać na parapetówkowy prezent jakiegoś elementu wyposażenia wnętrz. Wydaje się to dobrym pomysłem, prawda?

Cóż, nie do końca. Zazwyczaj lokatorzy mają sprecyzowaną wizję swojego mieszkania i rzadko cieszą się z dizajnerskich niespodzianek. Z drugiej jednak strony mogą nie mieć wystarczającej ilości pieniędzy, żeby kupić jakiś mebel czy sprzęt AGD. W takim wypadku najlepiej jest się zapytać gospodarzy, co chcieli by kupić. Wiadomo, że nie będziemy w ramach prezentu na parapetówkę urządzać mieszkania, niemniej jednak możemy się złożyć na jakąś półkę, stolik, czy nawet jakiś droższy sprzęt.

Wtedy jednak prezent będzie pojedynczy. Jeśli jednak tego oczekują mieszkańcy lokum, to ich decyzja i niech tak zostanie. Z prezentami na parapetówkę jest podobnie jak ze ślubnymi. To poważny wydatek i lepiej, żeby był udany. Nie ma więc lepszej decyzji, niż zapytanie się o wymarzony podarek samych zainteresowanych.

Co kupić na parapetówkę – drobniejsze upominki

Jeśli idziemy w gości do osób dobrze nam znanych, a nie potrzebujących niczego do urządzenia mieszkania, możemy im kupić coś mniejszego. Wtedy mamy więcej wolności, podobnie jak w prezentach na urodziny. Możemy więc kupić do nowego mieszkania najnowszy model konsoli. Jeśli wiemy, że gospodarze chcą wymienić komputer, złóżmy się (nawet z nimi) na nowszą wersję. Możemy wybrać jakiś pojedynczy a sprecyzowany prezent, zwłaszcza jeśli nasi znajomi uprawiają jakieś sporty.

Być może podnoszą ciężąry i urządzają domową siłownię. Wtedy dobrym pomysłem jest kupno jakiegoś wyposażenia. Może potrzeba im nowych rękawic bokserskich? W dobie pandemii wiele osób przerzuciło się na treningi domowe, także sztuk walki. Jeżeli zaś preferują piesze wędrówki, kupmy coś na biwak. Nawet nie pełny osprzęt, ale jakieś pojedyncze elementy jak tarp czy nowy multitool. Najlepszy upominek to upominek przydatny, zwłaszcza dla osób stawiających na praktyczność.

Możemy też spróbować kupić biżuterię. Złoto jest zawsze na topie, podobnie jak perły. Chociaż znajdują się też amatorki precjozów ze stali nierdzewnej. Taki prezent na parapetówkę jest dość osobisty, jednak nawet w razie pomyłki, nie zajmie cennej przestrzeni. Upewnijmy się jednak, że w miarę chociaż znamy gust osoby obdarowanej. Mniej udanym prezentem może być obuwie, także sportowe, chyba, że znamy rozmiar i dokładny model butów, który gospodarze chcieliby dostać.

prezenty na parapetówkę najlepsze propozycje
fot.pexels.com

Jaki prezent na parapetówkę – co jeszcze można kupić

Dobrym prezentem na parapetówkę są książki lub albumy, także te z antykwariatu. Możemy zastanowić się nad dizajnerskim plakatem, czy jakąś retro grafiką. Tu jednak musimy wiedzieć, w jakim stylu będzie urządzone mieszkanie. Lepiej nie kupujmy niezliczonych bibelotów. Na pewno nie randomowych. Chyba, że gospodyni lub gospodarz są kolekcjonerami, wtedy możemy nabyć jakiś brakujący przedmiot kolekcjonerski.

Jeśli nie wiemy co kupić, a nie chcemy iść na parapetówkę z pustymi rękami, wyręczmy gospodarzy w gotowaniu i coś przyrządźmy. To a pewno ich ucieszy. Możemy też podarować jakiś ulubiony alkohol (o ile nie są abstynentami), czy ulubione słodycze. To drobny gest, ale na pewno będzie bardziej udanym pomysłem na prezent na parapetówkę od losowej ozdoby, który po imprezie wyląduję gdzieś w czeluściach szafy.

Najważniejsza jednak będzie nasza obecność. Najlepszym prezentem na parapetówce będzie zapewnienie gospodarzom wyśmienitej zabawy i miłych wspomnień z pierwszych chwil w nowym domu. Takie momenty są bezcenne, natomiast okazji do kupna prezentu z całą pewnością nie zabraknie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here