gadżety do laptopa
fot.pexels.com

Laptopy są cały czas niezwykle popularne. Ich moc dorównuje tradycyjnym pecetom a zamknięta jest w poręcznej i lekkiej obudowie. Taka miała być rola komputera przenośnego – wszystko powinno być małe, poręczne, bez konieczności dokupowania czegokolwiek. Niektórzy jednak chcą rozbudować swój laptop, przynajmniej wtedy, gdy korzystają z niego w domu. W dzisiejszym artykule sprawdzamy, co warto do laptopa dokupić.

co dokupić do laptopa
fot.pexels.com

 

Co dokupić do laptopa – dlaczego warto uzupełnić wyposażenie

Zacznijmy od tego, że w zasadzie nie musimy dokupować czegokolwiek do laptopa. W założeniu samo urządzenie ma zapewnić swobodne i intuicyjne użytkowanie. Zarówno graczowi, jak i osobie starszej. Niemniej jednak założenie o realizuje się tylko w jednym przypadku. Gdy użytkowanie jest podstawowe. Gdy eksploatujemy nasz laptop w stopniu znacznym i chcemy mieć jak najszerszy zakres funkcji, w końcu będziemy musieć dokupić jakieś akcesoria do naszego laptopa.

Oczywiście dzisiejsze laptopy są bardzo dobre wyposażone. Mają przecież klawiaturę, touchpad, mikrofon i kamerkę. I z powodzeniem możemy opierać się jedynie na tym podstawowym, zintegrowanym z obudową, sprzęcie. Jednak nie zawsze jest ono wystarczające, a nawet wygodne. Szereg użytkowników laptopów nie jest w stanie przyzwyczaić się do touchpada. Inni zaś potrzebują dodatkowego sprzętu do pracy, jaką wykonują. I to dla nich projektowane są specjalne, laptopowe urządzenia ułatwiające korzystanie z przenośnego komputera.

Jeśli więc żądamy czegoś więcej od naszego laptopa niż codziennego użytkowania typu pisanie, oglądanie filmów i surfowanie po Internecie, nic się nie stało. Na rynku znajdziemy mnóstwo elektronicznych gadżetów, które sprostają naszym oczekiwaniom. Jedne są bardzo praktyczne, inne to „bajery” poprawiające komfort użytkownika. Warto jednak zapoznać się choć z niektórymi z nich, ponieważ ich funkcjonalność może zaskakiwać.

Co dokupić do laptopa – podstawowe dodatki

Wspomniany touchpad jest wystarczającym, aczkolwiek nie najwygodniejszym sprzętem. Zwłaszcza dla graczy jest on bezużyteczny. Dlatego większość użytkowników laptopów kupuje od razu myszki komputerowe. Te popularne urządzenia znacznie usprawniają pracę, zaś wiele z nich jest specjalnie profilowanych, możemy więc znaleźć najwygodniejszy dla nas model. Wśród nich znajdują się myszki bezprzewodowe, musimy jednak pamiętać o wymianie baterii w porę, żeby móc ich używać bez zastoju.

Innym, często kupowanym akcesorium do laptopa, jest podkładka chłodząca. Kładziemy ją pod komputer, podłączamy do niego za pomocą kabla USB, a wentylatory podkładki zapewniają dodatkowe chłodzenie. To szczególnie ważne przy długotrwałym użytkowaniu, a zwłaszcza przy najnowszych tytułach gier, eksploatujących hardware do granic możliwości.

Inny gadżet, który warto dokupić do laptopa to specjalna lampka do laptopa. Szczególnie przydaje się osobom pracującym przy komputerze nocami. Owszem, niektóre laptopy wyposażone są w podświetlaną klawiaturę, jednak zewnętrzne źródło światła jest zdecydowanie lepsze i nie nadwyręża wzroku. Lampki do laptopów są niewielkie i łatwo je schować i wraz z komputerem przetransportować.

dysk ssd do laptopa
fot.pexelsc.com

Co dokupić do laptopa – inne ciekawe dodatki

Kolejny gadżet do laptopa to propozycja dla osób dużo pracujących i podróżujących z komputerem. Czasami w delegacji musimy podłączyć jakieś dodatkowe urządzenia, a nie wystarcza nam podstawowych gniazd w obudowie. I tu wkracza Hub USB. Jest to specjalny rozgałęźnik na kilka gniazd, łączących różne sprzęty z naszym laptopem.

Jeśli chcemy mieć więcej pamięci i przyspieszyć pracę laptopa, dokupmy do niego zewnętrzny dysk SSD. Są również odporniejsze na warunki zewnętrzne, więc również przydadzą się w podróży w delegację. Jeśli zaś używamy laptopa głównie w domu, możemy sięgnąć po dysk zewnętrzny HDD. Oprócz zewnętrznych dysków twardych, niektórych może zainteresować inny rodzaj przenośnego, zewnętrznego hardware’u. Będzie to zewnętrzna karta graficzna. To opcja dla osób pracujących na zaawansowanych programach graficznych i dla graczy.

I „last but not least” torba na laptop. Oczywiście możemy nosić nasz komputer w zwykłym plecaku, niemniej rośnie wtedy zagrożenie jego zniszczenia. Lepiej więc kupić specjalny plecak na laptop lub też torbę. Są wygodne i odpowiednio wzmocnione, aby chronić urządzenia przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i uderzeniami. Często są dizajnerskie, więc stanowią ciekawy dodatek do stylizacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here