W jaki sposób należy układać zbiorniki IBC

Osoby, które chcą zaoszczędzić nieco cennego miejsca w magazynie powinny postawić na kontenery IBC, które umożliwiają bezproblemowe sztaplowanie. Dzięki kilku naszym cennym wskazówkom dowiedzą się Państwo na co zwrócić szczególną uwagę, aby bezpiecznie transportować i magazynować różnego typu ciecze.

O czym należy pamiętać?

Wybierając nowy zbiornik IBC w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na to, aby posiadał ona paletę gniazdową. Tego typu konstrukcje najłatwiej rozpoznać po wgłębieniu na spodzie, które bez problemu pasować będzie do zbiornika znajdującego się poniżej. W dużej mierze to właśnie dzięki palecie gniazdowej możliwe jest układanie pojemników w stos.

Warto wspomnieć również o tym, że kontenerów IBC w żadnym wypadku nie można układać w stosy, gdy nie posiadają one palet, które umożliwiają zagnieżdżanie. Pamiętać należy także o tym, aby upewnić się, czy paletopojemnik nie posiada żadnych uszkodzeń mechanicznych. Jeżeli chodzi o stan techniczny to warto zwrócić uwagę na ramę rusztu, która w żadnym wypadku nie może być zardzewiała lub zdeformowana.

Jaka jest maksymalna wysokość składowania zbiorników IBC?

Jeżeli chodzi o maksymalną wysokość składowania zbiorników IBC, to warto zwrócić uwagę przede wszystkim na sposób składowania. Jeżeli paletopojemnik jest składowany w pozycji pionowej to wówczas mamy do czynienia z obciążeniem statycznym. Jeżeli kontener IBC jest z kolei transportowany na ciężarówce to wówczas mamy do czynienia z obciążeniem dynamicznym.

Specjaliści zalecają, aby maksymalnie układać na sobie 4 kontenery IBC. Warto wyraźnie zaznaczyć, że dopuszczalna wysokość sztaplowania zbiorników IBC zależy tak naprawdę od gęstości transportowanego surowca, a w szczególności od jego masy.

Jakie akcesoria do zbiorników IBC?

Wybranie porządnych zbiorników IBC to dopiero połowa drogi do sukcesu. Bardzo ważne jest również to, aby wybrać do nich przydatne akcesoria. W sklepach znaleźć można bardzo wiele dodatkowych akcesoriów, dzięki którym kontener IBC będzie transportowany w bezpiecznych warunkach.

W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się między innymi otwieracze do IBC, specjalne pompy i mieszadła. Wiele firm oferuje również przydatne płaszcze grzewcze IBC. W dużej mierze to właśnie dzięki płaszczowi będzie można zabezpieczyć Zbiornik ibc przed mrozem. Przy bezpiecznym wlewaniu cieczy do zbiornika IBC przydać może się również lejek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here