Najnudniejsze miasto świata

20:21

Vaduz, Liechtenstein 7.02.2017

Tak sobie myślę, że gdyby zorganizować plebiscyt wśród wszystkich ludzi na świecie, a nazwa plebiscytu brzmiałaby "Wymień najnudniejsze miasto świata", to stolica Liechtensteinu byłaby wymieniana najczęściej...Tak. Wiem. Sama chciałam tam jechać. Ale tylko w powodu zafiksowania na europejskie stolice! No cóż... Vaduz odhaczone. Wszak mimo, że pewnie część z Was nawet nie wie gdzie to całe Księstwo Liechtensteinu leży, to państwo takowe istnieje! (leży między Szwajcarią a Austrią) Ludności jest w nim tyle, że nawet Tarnobrzeg bije je na głowę w tej kwestii. Ale za to - jest to jedno z najbogatszych państw świata, a firmy zagraniczne masowo rejestrują się w nim z racji bardzo niskich podatków. 

A turystyka? Myślę, że mieszkańcy Liechtensteinu (Liechtensteinianie?:)) nie znają tego pojęcia... Co zwraca uwagę: duża ilość rzeźb, które nie za bardzo pasują do otoczenia (coś jak Skopje?), piękne Alpy i... w sumie to tyle. Zapraszam do Vaduz! (A raczej nie zapraszam, bo miasto mi się nie podobało).Nawet po dotarciu na najwyższy punkt miasta, a mianowicie jest to wzgórze z Zamkiem Księcia Liechtensteinu, nie zmieniliśmy swojego podejścia do tego miejsca. Widok z góry, gdyby nie góry, również byłby przeciętny :(


Jeśli ktoś jest jednak żądny wiedzy, można odwiedzić Muzeum Filatelistyczne, Kunstmuseum, Muzeum Narciarstwa czy Muzeum Narodowe. Dla fanów wina: można również załapać się na degustacje miejscowych trunków. Jednak taka przyjemność trochę kosztuje.

W pewnym momencie byliśmy tak znudzeni i zniechęceni tym miejscem, że zaczęliśmy sami sobie wymyślać różne historie dotyczące Vaduz i Liechtensteinu w ogóle. Nie będę ich przytaczać, bo są głupie, ale na tamten moment to była nasza jedyna rozrywka :).

Postanowione - nie planuję ponownej wizyty w tym mieście! Rzadko tak kategorycznie mówię NIE. Ale niestety w tym wypadku, czas spędzony w Vaduz był czasem zmarnowanym :(. Skończę jednak optymistycznie: Piotruś na tronie :)

Zobacz też

0 komentarze