Popołudniowy spacer w Zagrzebiu

23:17

Zagrzeb, 23.07.2014


Wakacyjną podróż do Omiś postanowiliśmy (ja, mama i brat) wykorzystać na odwiedzenie dwóch europejskich stolic, w tym Zagrzebia. Do stolicy Chorwacji zajechaliśmy w drodze powrotnej do Torunia. Nocowaliśmy w hostelu Chic przy Pavla Hatza 10. Bardzo fajne miejsce. Bez problemu można było zaparkować w bramie hostelu bez dodatkowych opłat. Z racji, że byliśmy z Zagrzebiu tylko przejazdem, nie mieliśmy ciśnienia, żeby zobaczyć WSZYSTKO. Potraktowałam to raczej jako spokojny spacer :). Serce miasta dzieli się na dwie części: Gornji Grad, który jest centrum historycznym (czyli to co nas bardziej interesowało) i nowoczesny Donji Grad.

Zanim sięgnęłam po zdjęcia - przypominały mi się śliczne kamieniczki, ich czerwone dachówki oraz wzorzysty dach kościoła św. Marka, na którym widnieją dwa herby: Zagrzebia oraz Trójjedynego Królestwa Chorwacji, Slawonii i Dalmacji. Pamiętam też wysoką, królującą nad niskimi zabudowaniami, jasną Katedrę. Nie brakuje również tarasu widokowego! Warto trochę tu pobłądzić...


Zagrzeb jest uroczym i klimatycznym miastem. Warto odwiedzić! 


Asia 

Zobacz też

2 komentarze

  1. Piekne zdjecia i zachowane wspomnienia. Za pare dni tez sie wybieram do Zagrzebia na jeden dzien. Mam nadzieje, ze wystarczy mi czasu na pokluczenie rowniez mniej znanymi sciezkami. :)

    OdpowiedzUsuń