Górolskie Święto

17:51

Jabłonków, 1-3.08.2014

Zabawę z zespołem pieśni i tańca Ziemia Bydgoska rozpoczęłam około miesiąc przed wyjazdem. Oczywiście byłam członkiem kapeli :). Szczerze - w życiu nie miałam nic wspólnego z folklorem (może tylko wtedy, gdy moja współlokatorka z okolic Nowego Sącza próbowała nauczyć mnie kilku piosenek)... Mimo prób z zespołem szło mi to jak krew w nosa. Nie mogłam odnaleźć się wśród ludzi z zespołu, ani w atmosferze panującej podczas prób. Jak się później okazało, ten dwutygodniowy wyjazd (reszta w oddzielnych notkach) był moim pierwszym i jednocześnie ostatnim. Po niecałym roku grania polskiego folkloru - odeszłam. Ale wspomnienia zostały. 

Górolskie Święto jest to coroczny festiwal odbywający się na Zaolziu, w Czechach. Przez cały dzień odbywają się koncerty, czasem pochody wszystkich uczestników (niestety w okropnym skwarze). Na festiwal zjeżdżają zespoły z różnych zakątków świata - nawet z Meksyku!

Oprócz oglądania pięknych strojów i choreografii można było również zakupić ręcznie robione pamiątki oraz najeść się tradycyjnych potraw i napić pysznych nalewek.

Już podczas koncertów, muzycy ze wszystkich kapel gromadzą się wśród drzew, biorą instrumenty i grają dalej. Oczywiście już po swoich koncertach. 

Klimat imprezy jest niesamowity. Jeśli ktoś będzie miał okazję w niej uczestniczyć - należy z tej okazji skorzystać! :)


(Zdjęcie z funpage'a Ziemi Bydgoskiej)

Asia


Zobacz też

0 komentarze